День донора крові було засновано під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я у Женеві. Щорічно його відзначають 14 червня багато країн світу.
Світове суспільство з вдячністю ставиться до добровольців та бажаючих безкоштовно здати свою кров для збереження здоров'я чи життя інших людей.
https://www.dropbox.com/s/ph5s8kv1z8rvbol/Donor_final_for_air_subtitles.mp4?dl=
Цей день був заснований для того, щоб:
14 червня 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групу крові людини. Рівно через 137 років — 14 червня 2005 року чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства, ініціювали проведення цього свята. Це свято — ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності один перед одним та надання допомоги нужденним. У 2022 році Всесвітній день донору крові традиційно проводитиметься по всьому світу та координуватиметься Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.
2022 р. Всесвітній день донора крові проводиться під гаслом Донорство крові — акт солідарності. Станьте донором і рятуйте життя, яке покликане привернути увагу до значення добровільного донорства крові для порятунку життя людей та зміцнення солідарності в суспільстві. Цього року концепцією свята є мета:
З початком пандемії COVID-19 та у зв'язку з повномасштабною війною, в Україні виник суттєвий дефіцит донорської крові. По всьому світу кожна третя людина потребує переливання крові, тому донори крові стають все більш популярними. Здавати кров нешкідливо, тому що людський організм адаптований еволюційно до кровопускань. А здавання крові на регулярній основі сприяє самооновленню всього організму. Так, у постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти, серцеві напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інші тяжкі захворювання. Донором крові в Україні може стати будь-яка людина, яка відповідає таким критеріям:
Не допускаються до здачі крові громадяни, які мають гострі та хронічні захворювання. Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному та туберкульозному диспансерах. Проміжки між термінами здачі крові повинні становити для чоловіків не менше 60 днів, а для жінок – 90 днів (жінкам не можна здавати кров більше 4 разів на рік).
Опубліковано: 15-06-2022